Jak wybrać dobrze ośrodek szkolenia kierowców?

Wielu z nas decyduje się na zdawanie prawa jazdy, a przynajmniej na nauczenie się prowadzenia samochodu. W tym celu niezbędne jest znalezienie ośrodka, który przeprowadzi nas przez cały proces nauki. Oba elementy kursu, teoria i praktyka, są niezwykle ważne, a sposób ich nauczania może przełożyć się na to, w jaki sposób poradzimy sobie w przyszłości z egzaminem na prawo jazdy.

Sprawdzaj opinie wszędzie, gdzie tylko masz możliwość

Opinie innych użytkowników czy nawet twoich znajomych to najlepsze źródło wiedzy o ośrodkach szkolenia kierowców w twojej okolicy. Wybierając ośrodek, nigdy nie kieruj się opiniami na stronie danej firmy czy ilością wolnych miejsc na następne kursy. To, że jakaś szkoła jest przepełniona, nie znaczy od razu, że jest najlepsza na rynku. Nie kieruj się też specjalni internetowym rankingom przygotowywanym przez blogerów czy dziennikarzy. Żadna osoba nie sprawdzi w swoim życiu 40 ośrodków nauki, zazwyczaj więc takie artykuły są opracowywane na postawie ocen z Google lub w zupełnie losowej kolejności, byle tylko uzbierać jak najwięcej ośrodków.

Rozpatrz wiele możliwości

Wybierając ośrodek, nie powinniśmy kierować się tylko jednym kryterium. Nie decyduj się na kurs, tylko jeśli dany ośrodek znajduje się blisko twojego miejsca zamieszkania. Patrze też na to, jak jeżdżą kierowcy, którzy uczyli się w danej szkole. Być może dany ośrodek dostaje tylko pozytywne oceny, ale jego kursanci nie potrafią odpowiednio zachować się na drodze i zagrażają bezpieczeństwu innych jej użytkowników. Pamiętaj, że kurs ma Cię przede wszystkim nauczyć jeździć. Panująca w nim atmosfera też jest ważna, ale nie powinien to być czynnik decydujący, gdy szukamy dobrej szkoły. Pamiętaj, że instruktora w obrębie ośrodka zawsze możesz zmienić.

Wybór ośrodka a cena kursu

Dla wielu osób decydującym kryterium w wyborze ośrodka szkolenia jest cena kursu i to, co w jej ramach jest oferowane. Jest to oczywiście bardzo ważny czynnik, trzeba jednak pamiętać, że ceny są do siebie raczej zbliżone. Czasami warto zapłacić 50 zł więcej i mieć pewność, że nasz ośrodek dobrze przygotuje nas do egzaminu i jazdy w ruchu po jego zdaniu. Tanie ośrodki nie muszą być od razu gorsze od tych droższych, jednak jeśli mamy możliwość zapisać się do ośrodka polecanego nam za odrobinę wyższą cenę, zdecydowanie warto spróbować, zamiast w połowie kursu zmieniać ośrodek i niepotrzebnie dopłacać za całą procedurę.

Dodaj komentarz