Czas na nowe kwalifikacje. Jak się ubrać na szkolenie?

Każde szkolenie to przede wszystkim okazja do zdobycia nowych kwalifikacji i rozwijania posiadanych już umiejętności. Każdy, kto na poważnie myśli o swojej karierze i chce rozwijać się na rynku pracy, chętnie skorzysta z możliwości wzięcia udziału w zajęciach otwierających mu nowe możliwości i drzwi do awansu. O ile powszechnie znane są obowiązujące w wielu miejscach wytyczne dotyczące wizerunku i stylizacji, o tyle sam dobór ubrań na spotkania doszkalające bywa problemem. Jak ubrać się na szkolenie, by wyglądać profesjonalnie i jednocześnie czuć się komfortowo zdobywając wiedzę?

Porada dla pana – garnitur i krawat zostaw w domu

Szkolenie nie jest okazją wymagającą formalnego wizerunku. To oznacza, że garnitur i krawat możesz zostawić w domowej garderobie. W zależności od tego, jaki charakter będą miały zajęcia warsztatowe, stylizacja na szkolenie powinna skracać dystans pomiędzy uczestnikami zajęć, gwarantować swobodę ruchu i jednocześnie podkreślać dobry gust i profesjonalizm właściciela.

Wiele szkoleń opiera się na zadaniach praktycznych. Te polegają głowie na odgrywaniu scenek na zadany temat. Warto przygotować się na taką sytuację sięgając po wygodny outfit na szkolenie, w których będzie można swobodnie przysiąść, przykucnąć lub nawet wykonać kilka podskoków, jeśli sytuacja będzie tego wymagała.

Dodatkową zaletą luźnej, swobodnej stylizacji jest to, że taki strój na szkolenie pozwoli skrócić dystans z innymi uczestnikami, a co za tym idzie – pomoże zaoszczędzić wiele czasu w nawiązaniu z nimi partnerskich interakcji przydatnych podczas wykonywania praktycznych zadań na zajęciach warsztatowych.

Porada dla pani – postaw na ulubiony styl i komfort

Panie mają zdecydowanie większą swobodę doboru ubrań, jeśli chodzi o strój odpowiedni na szkolenie. W ich przypadku można sięgnąć zarówno po ulubioną, formalną spódnicę ołówkową zestawioną z luźną bluzką lub nawet wygodną bluzą od ulubionych dresów, jak i komfortowe, noszone na co dzień spodnie w parze z modną lub klasyczną koszulą.

Zestawiając ubranie na szkolenie panie powinny pamiętać, by poszczególne elementy stroju nie były wyzywające i nie sprawiały wrażenia pretensjonalności. Kuse spódniczki, głębokie dekolty i przeźroczyste tkaniny lepiej będzie zostawić w domu.

Porada dla pana i pani – naturalne, niegniotące się materiały

Wybierając taniny ubrań na szkolenie warto postawić na takie, na których nie powstają zagniecenie np. na zgięciach rąk lub nóg przy długim siedzeniu. Nienaganny wygląd nie tylko pokaże profesjonalizm i dbałość o estetykę każdego szczegółu, ale przede wszystkim poprawi Twoje samopoczucie i pozwoli skupić się na szkoleniu bez obaw o wizerunek.

Dużym komfortem będą naturalne, przyjazne dla skóry i przewiewne materiały naturalne. Trudno przewidzieć warunki, w jakich odbywać się będzie szkolenie i w jaką temperaturę powietrza zastaniemy w pomieszczeniach. Oddychająca tkanina, np. miękka bawełna zapewni organizmowi odpowiedni komfort cieplny – przyjemnie otuli, gdy będzie chłodno lub zagwarantuje przewiewność, gdy zrobi się gorąco.

Dodaj komentarz